Nuk ka lajme të mira për të dielën/ Temperatura nën zero, reshje shiu dhe...

Nuk ka lajme të mira për të dielën/ Temperatura nën zero, reshje shiu dhe...

16:11, 18/01/2020
A+ Aa A-

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se moti deri mesditën e së dielës përgjatë vijës bregdetare, parashikohet me vranësira e reshje shiu me intensitet të ulët e mesatar. 

Përkohësisht, reshjet do të marrin formën e shtrëngatave.

Dëbora e izoluar dhe ngricat, do të jenë të pranishme në zonat malore.

Pasdite e në mbrëmje, do të nisin kthjellimet.

Era, do të fryjë me drejtim juglindje e veriperëndim, e lehtë e përgjatë vijës bregdetare mesatare deri në mesditë, duke u pasuar nga valëzim i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat:

zonat malore -4ºC deri në 0ºC

zonat e ulëta -1ºC deri në 14ºC

zonat bregdetare 3ºC deri në 14ºC

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco