Mjerim dhe tragjedi/ 2-vjeçari po luante te kasollja e pulave kur ra zjarri

Mjerim dhe tragjedi/ 2-vjeçari po luante te kasollja e pulave kur ra zjarri

12:12, 18/01/2020

Vdekja tragjike e 2 vjeçarit nxorri në pah varfërinë e skajshme në të cilën jetonte familja Çoku në fshatin Sanxhak të Kurbinit.

Rreth orës 15:00 të ditës së djeshme, i vogli po luante në kasollen e pulave ngjitur me banesën ku ndodhej e ëma me motrën e vogël

E ëma nuk e dinte që djali kishte qenë në kasolle dhe kanë qenë zjarrfikësit, që pasi kanë shuar flakët, kanë konstatuar trupin e pajetë të fëmijës, raporton Ora News.

Fqinjët tregojnë se familja prej 10 anëtarësh jetonte në kushte të vështira dhe e vetmja e ardhur për ta ishte puna e kryefamiljarit që mblidhte skrap. 

“Zjarri është shkaktuar nga tubi i sobës. Një shkëndijë ka rënë dhe ka marrë flakë kasollja. Fëmija ka qenë duke lozur brenda”, thonë fqinjët.

Fëmija mësohet se ka gjetur vdekjen nga asfiksia dhe djegiet që ka pësuar.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco