Nëna mes lotësh: Djali 2 vjeç humbi jetën, babai i tij nuk erdhi në varrim

Nëna mes lotësh: Djali 2 vjeç humbi jetën, babai i tij nuk erdhi në varrim

15:08, 15/01/2020

Violeta Hysa ka treguar ditën e sotme në “Historia ime”, në Tv Klan, jetën e saj të vështirë. Ajo martohet me mbelsëri kur ishte vetëm 18 vjeç, lind 3 fëmijë dhe më pas ndahet nga bashkëshorti për shkak të dhunës psikologjike dhe fizike që ai ushtronte ndaj tyre.

Mes shumë vështirësive arrin të nisë jetën nga e para sëbashku me fëmijët. Njihet dhe fillon bashkëjetesën me një tjetër person, i cili bëhet babai i fëmijëve të saj. Gjithçka ishte duke shkuar mirë, deri në momentin kur një zjarr brenda shtëpisë shkakton humbjen e jetës së djalit të saj.

Violeta Hysa: Më ndihmoi një zonjë, fillova të punoja banakiere në një lokal deri në Shtator 2008. Atë ditë kur po kthehesha për të shkuar në shtëpi, ndodhi dhe fatkeqësia që u dogj shtëpia.

Mirela Milori: Ti ndërkohë jetoje vetëm apo ishe njohur me dikë?

Violeta Hysa:  Isha njohur me dikë.

Mirela Milori: Pra fillove bashkëjetesën?

Violeta Hysa: Po fillova bashkëjetesën.

Mirela Milori: Çfarë ndodhi atë ditë?

Violeta Hysa: Atë ditë kur shkova tek shtëpia, mora gocat dhe dola jashtë për momentin se djali ishte në gjumë. Ishte ora 5 pasdite, i mora gocat thashtë të blija bukë dhe gjëra, të bëja darkën. Kur pashë njerëzit që po vraponin, hyra brenda, por kishte marrë shtëpia flakë nga korrenti, nuk ishin instalimet e mira. Ka qenë një prizë afër krevatit dhe kishte marrë flakë. Hyra, por se nxorra dot jashtë djalin, e kishte mbytur tymi. Arritëm e çuan në spital. Mua më ra të fikët për momentin, e kishin marrë komshinjtë e çuan në spital. Pas një ore arrita në spital, por prapë nuk arriti asgjë.

Mirela Milori: Sa vjeç ishte djali?

Violeta Hysa: 2 vjeç e dy muaj. Më ka ardhur familja ime që e ka marrë, i kemi bërë ceremoninë në fshat tek familja ime, me mundësitë e atyre, se unë isha në gjendje depresive. Babai im lajmëroi dhe familjen e ish- bashkëshortit po asnjë nuk u interesua, nuk erdhi.

Mirela Milori: Po ish-bashkëshorti, babai i djalit erdhi?

Violeta Hysa: Jo asnjë nuk erdhi!

Më tej, Violeta tregon se kaloi në depresion për shkak të djalit, por fakti që ngeli sërish shtatzënë dhe lindi djalin me bashkëjetuesin, e përmirësoi gjendjen e saj. Por familja e tij nuk e donte dhe kërkoi ndarjen e tyre.

Violeta Hysa: Në 2011 ishte djali pak sëmurë dhe lajmëroi ai nënën e vet dhe kur erdhi ajo tek spitali kishte reagime që ta merrte djalin dhe mos kishte më asnjë lloj lidhje me mua.

Mirela Milori: Të merrte nipin apo djalin e saj?

Violeta Hysa: Të dy!

Mirela Milori: U përballe me të?

Violeta Hysa: Normal që u përballa i thashë meqë po zgjedh nënën tënde vazhdo me të, unë djalin s’ta jap. Normal u largua, shkoi tek familja e vet.tv Klan

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco