FOTOLAJM/ Akulli ‘bën lëmsh’ qytetin e Korçës, shënohen tre aksidente

FOTOLAJM/ Akulli ‘bën lëmsh’ qytetin e Korçës, shënohen tre aksidente

09:12, 15/01/2020

Qyteti i Korçës u zgjua mëngjesin e sotëm me prani të akullit në rrugë dhe trotuare.

Situata ishte e vështirë që në orët e para të mëngjesit.

Probleme janë shfaqur sidomos pranë shkollave.

Për shkak të kësaj situate, janë shënuar tre aksidente, pa pasoja në njerëz, por me dëme materiale.

Ndërkohë vihet re se Bashkia e Korçës nuk ka marrë masa për kriposjen e rrugëve dhe trotuareve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco