E martë me mjegull në lugina Pukë, janar 2020

E martë me mjegull në lugina

06:50, 14/01/2020

15 Janar 2020 moti do të vijojë i thatë me kthjellime në zonën perëndimore dhe prani të fenomenit të mjegullës përgjatë luginave. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi deri në 8-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.
Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  -1/11°C 

Zonat e ulëta  0/18°C

Zonat bregdetare 5/18°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco