Qeveria mashtroi me paktin për Universitetin, Rezistenca Rinore: 22 Janar, ora 11:00, takohemi tek Korpusi

Qeveria mashtroi me paktin për Universitetin, Rezistenca Rinore: 22 Janar, ora 11:00, takohemi tek Korpusi

15:47, 13/01/2020

Të rinjtë e organizatës Rezistenca Rinore, ftojnë studentët të bashkohen në revolten studentore për një universitet të denjë.

Sipas tyre qeveria i ka mashtruar me paktin për Universitetin. Asnjë nga kërkesat e tyre nuk është plotësuar dhe për pasojë nuk ka rrugë tjetër përveç rrezimit të sistemit të kalbur të arsimit të lartë.

Ja postimi i plotë në facebook:

Të refuzojmë marrëzinë!
Të rezistojme se bashku për të drejtat tona!
22 Janar, ora 11:00, takohemi tek Korpusi Universitar!
#StudentetNeRevolte!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco