Shi, dëborë dhe... / Ja çfarë rezervon moti për nesër

Shi, dëborë dhe... / Ja çfarë rezervon moti për nesër

23:30, 12/12/2019

E premte, 13 dhjetor 2019. Parashikimi i Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit – IGJEUM

RESHJET

Gjatë fundit të ditës së nesërme (e premte, dt. 13) ato priten mesatare në qarqet Shkodër, Kukës, Vlorë dhe Gjirokastër dhe lokalisht mesatare në qarqet Lezhë dhe Durrës.

Në terrenet malore, reshjet do të jenë kryesisht në formë dëbore.

TEMPERATURAT

Nesër (e enjte, dt. 12) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 14 °C

në vendet e ulëta: 7 / 14 °C

në vendet malore: 2 / 8 °C

ERA

Nesër (e enjte, dt. 12) deri e fortë në bregdet

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco