Shqipëria dhe Kosova, në kushte atmosferike të pastabilizuara Parku Kombëtar "Shebenik-Jabllanicë"

Shqipëria dhe Kosova, në kushte atmosferike të pastabilizuara

07:28, 12/12/2019

Gadishulli i Ballkanit  vazhdon të jetë në aktivitetin e zonës me presion të ulët atmosferik me qëndër të pozicionuar në detin Jon e cila po mban në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë kushte amtosferike të pastabilizuara.

E enjte, 12 dhjetor 2016

Moti do të jetë me alternime  vranësirash dhe rreshje shiu dhe rrebeshe  në zonën e Ultësirës perëndimore, ndërsa në Alpe do të ketë rreshje bore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.
Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore 1/5°C 

Zonat e ulëta  5/15°C

Zonat bregdetare 8/16°C

E enjte, 12 dhjetor 2016

Kosova për dt e Enjte dt 12 Dhjetor 2019 moti do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu dhe bore. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 1°C në mëngjes deri në 7°C gradë Celcius në mesditë.

E premte, 13 dhjetor 2016

E premte, dt 13 dhjetor 2019 moti do të jetë i vranët dhe rreshje shiu me stuhi në zonën e Ultësirës perëndimore, ndërsa në zonat malore do të ketë rreshje bore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes.
Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore 2/8°C 

Zonat e ulëta  6/16°C

Zonat bregdetare 10/17°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco