Moti sot dhe nesër, 11 - 12 dhjetor 2019 Kuqishtë, bejshkët e Rugovës, Pejë

Moti sot dhe nesër, 11 - 12 dhjetor 2019

07:20, 11/12/2019
A+ Aa A-

Gadishulli i Ballkanit  është në ndikimin e qëndrës me presion të ulët atmosferik  të pozicionuar në detin Jon e cila po kushtëzon në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë kushte amtosferike të pastabilizuara.

E mërkurë, 11 dhjetor 2016

Moti do të jetë i vranët në zonën e Ultësirës perëndimore, ndërsa në zonat malore do të ketë  rreshje shiu dhe bore për shkak të masave ajrore më të ftohta. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5-6 me lartësi vale 1,5-2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë të ulëta.
Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore -1/6°C 

Zonat e ulëta  5/15°C

Zonat bregdetare 8/15°C

E mërkurë, 11 dhjetor 2016

Kosova për dt e Mërkurë dt 11 Dhjetor 2019 moti do të jetë me vranësira dhe rreshje bore. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 0°C në mëngjes deri në 6°C gradë Celcius në mesditë.

E enjte, 12 dhjetor 2016

Moti do të jetë me alternime  kthjellimesh në zonën e Ultësirës perëndimore, ndërsa në Alpe do të ketë rreshje bore të pakta. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.
Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore -2/5°C 

Zonat e ulëta  4/15°C

Zonat bregdetare 8/16°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco