94-vjeçari dhuron 10 mijë euro për të prekurit nga tërmeti/ 'Unë kam dhënë pak, Zoti iu dhëntë më shumë'

94-vjeçari dhuron 10 mijë euro për të prekurit nga tërmeti/ 'Unë kam dhënë pak, Zoti iu dhëntë më shumë'

22:22, 08/12/2019

Një i moshuar 94 vjeç ka dhuruar 10 mijë euro për të prekurit nga tërmeti i datës 26 nëntor.

94-vjeçari mori live në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët”, ku tha fjalën e tij me këtë rast. I moshuari u shpreh se ka dhënë pak, kurse shtoi se uron që Zoti t’ju japë më shumë atyre që janë prekur nga tërmeti shkatërrimtar.

“Unë kam dhënë pak. Zoti t’ju japë më shumë. Mua kaq vite m’i ka dhënë Zoti. Të gjithë shqiptarët, kudo që janë në Shqipëri, në Maqedoni, në Mal të Zi, në diasporë e kudo uroj të jenë bashkë, të bashkuar, sidomos në ditë të vështira”, u shpreh i moshuari.

Elvis Naçi dhe Sidrit Bejleri thanë se falënderojnë pa masë 94-vjeçarin për ndihmën e çmuar që ka dhënë për të prekurit nga tërmeti./BW

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arberi 09/12/2019 08:15

Zoti te dhente shendet ty dhe fam tende per kete bamiresi qe ke bere. Ta shikoj ai mjekerr cjapi jone qe e mbajme per kryeminister shikoje shqiptarine cfare populli jemi se na e more fytyren mer qen i zgjebosur.

Shto koment

Denonco