Ministrja Shahini: Nesër rifillon mësimi, t'i kthehemi normalitetit

Ministrja Shahini: Nesër rifillon mësimi, t'i kthehemi normalitetit

12:29, 07/12/2019

Ministrja e Arsimti Besa Shahini ka falenderuar mesuesit në të gjitha zonat e prekura nga tërmeti për angazhimin e tyre gjatë këtyre ditëve për të rikthyer normalitetin në shkolla dhe rifilluar mëismin në datën 9 dhjetor.

“Të dashur mësues, - thotë Shahini në video, -  dua t’ju falenderoj për punën që keni bërë gjatë gjithë kësaj jave si në Lezhë, Durrës, Tiranë. Këtu jemi në Durrës duke zhvendosur nëxënësit e fundit për në shkollat pritëse dhe besojmë se me kontributin tuaj do t’i kthehemi normalitetit në  9 dhjetor. “

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco