Parashikimi i motit për sot dhe nesër, 5 - 6 dhjetor 2019 Podujevë, Kosovë, dhjetor 2019

Parashikimi i motit për sot dhe nesër, 5 - 6 dhjetor 2019

07:10, 05/12/2019

Gadishulli i Ballkanik  po ndikohet nga aktiviteti i presionit të lartë (A) atmosferik me qëndër të pozicionuar në Europën verilindore po mban në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë  mot të stabilizuar me temperatura të ulëta.

E enjte, 5 dhjetor 2016

Moti me kthjellime në zonën Veriperëndimore ndërsa në zonën qëndrore dhe Jug vranësirat do të jenë të dendura të pasuara nga rreshje shiu në brigjet e detit Jon gjatë pasdites dhe mbrëmje. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet.  Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.
Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore  -3/7°C 

Zonat e ulëta  -1/15°C

Zonat bregdetare 6/16°C

E enjte, 5 dhjetor 2016

Kosova për dt e Enjte dt 05 Dhjetor 2019 moti do të jetë me vranësira dhe  kthjellime. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -4°C në mëngjes deri në 7°C gradë Celcius në mesditë.

E premte, 6 dhjetor 2016

Moti do të jetë i vranët në Veriperëndim dhe rreshje të pakta, ndërsa në zonën qëndrore dhe Jug do të mbetet me kthjellime dhe vranësira mesatare dhe prani të mjegullës. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5-2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehtë.
Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore 0/12°C 

Zonat e ulëta  4/17°C

Zonat bregdetare 9/18°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco