Temperatura nën zero dhe reshje dëbore/ Ja ç’rezervon moti për nesër

Temperatura nën zero dhe reshje dëbore/ Ja ç’rezervon moti për nesër

23:19, 04/12/2019

E enjte, 5 dhjetor 2019. Parashikimi i Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit – IGJEUM

RESHJET

Nesër (e enjte, dt. 05) priten reshje të dobëta në pjesën qëndrore dhe në jug të vendit.

Në jug- lindje të vendit reshjet do të jenë në formën e borës.

TEMPERATURAT

Nesër (e enjte, dt. 05) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 8 / 14 °C

në vendet e ulëta: 4 / 13 °C

në vendet malore: -3 / 6 °C

ERA

Nesër (e enjte, dt. 05) era pritet të fryjë mesatare, ndërsa në bregdet ajo pritet të fryjë deri e fortë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco