FOTO-VIDEO/ Mes rrënojave të tërmetit dhe mjerimit të skajshëm! Familja në Ishëm ka nevojë urgjente për ndihmë

FOTO-VIDEO/ Mes rrënojave të tërmetit dhe mjerimit të skajshëm! Familja në Ishëm ka nevojë urgjente për ndihmë

23:04, 04/12/2019

Tërmeti, përveç dhimbjes për 51 viktimat dhe qindra të plagosurit, nxorri zbuluar varfërinë dhe mjerimin në shumë familje shqiptare.

I tillë është edhe rasti që ju sjellim më poshtë.

Edhe pse pak kilometra larg Tiranës dhe Durrësit, familja e Hatixhe Hoxhaj në lagjjen Likmetaj në Ishëm po përballet me një situatë tejet të vështirë.

Familja me 6 anëtarë nuk ka asnjë ndihmë, ndërsa fotot dhe videoja e mëposhtme nuk kanë nevojë për shumë komente.

Rasti është përcjellë në Syri.net nga një vullnetare e Kryqit të Kuq Durrës.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco