Të braktisur e në mjerim, Shqipëria si e dalë nga lufta

Të braktisur e në mjerim, Shqipëria si e dalë nga lufta

19:03, 04/12/2019

Tërmeti i 26 nëntorit goditi më rëndë shtresat më vulnerabël të shoqërisë.

Një gazetë e huaj shkruante se Shqipëria duket sikur ka dalë nga një luftë e vogël.

Shteti u zhduk pas tërmetit dhe shumë banorë e kanë gjetur veten në mjerim dhe të braktisur.

Këto pamje tregojnë kampin e ngritur në Manzë.

Fotot e LSA flasin vetë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco