Romët që nuk i strehoi askush iu del në ndihmë reperi kosovar Muaad Gashi

Romët që nuk i strehoi askush iu del në ndihmë reperi kosovar Muaad Gashi

12:30, 03/12/2019

Një foto si kjo t’i mbushë sytë me lot kur sheh që zemërgjerësia nuk ka fund.

Kanë qëndruar për disa ditë në qiell të hapur, duke mos gjetur vend ku ta fusin kokën.

Janë këta familja rome të cilët për shkak të etnisë së tyre, nuk u ndihmuan nga askush, duke mos pasur ushqim e vend për të fjetur.

Me të parë gjendjen e tyre, reperi me zemër të madhe, Muaad Gashi u ka dal në ndihmë.

Duke i shfrytëzuar gjitha mjetet dhe format e mundshme, ai u ka ndihmuar atyre në strehim, pasi ua ka gjetur njerëzit kompetent që familjen e morën në shtëpinë e tyre.

Madje, bashkë kanë bërë edhe këtë imazh që përçon mesazhin e madh: Njeriu është njeri, pavarësisht etnisë, fesë e gjinisë!

Një BRAVO  e madhe!

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ida03/12/2019 16:20

Ne jemi nje SHQIPTARI dhe nuk kemi Racizem apo Dallim Feje… Pa mare parasysh nuk mundemi te gjykojme njerezit ne kete menyre sepse nje ZOT na Ka krijuar, prandaj une e falenderoj me gjith zemer dhe dashamiresi Zotin Muaad Gashi per Gjestin e madherishem qe ka bere, kjo tregon nje civilizim te drejte dhe per te treguar botes Shqiptaria nuk ka dallim racional. Me respect nga Shqiperia/ Tirana.. Ju pershendes dhe Faleminderit

Majlinda Xhafa03/12/2019 16:12

Bravo I qofte Zotit Muaad Gashi, Shqiptaria nuk duhet me pas Racizem sepse nuk jemi te asaj niveli ne jemi NJE dhe ta ndihmojme njeri-tjetrin pa ndryshim rracional apo feje. Ju falenderoj perzemersisht zotit Muaad Gashi sepse kjo eshte nje nder I madh qe ke bere. Te gjithe jemi njerezit e zotit. God Bless You Brother...

Arberi 03/12/2019 14:10

Shume mire e ka bo reperi bile bile te fillojne te bejne nje kenge rap _ tallava dhe titulli kenges ( Si na zuni Termeti neve lalat) besoj do dali Mix i bukur

Shto koment

Denonco