FOTO/ Parashikimi i motit për të enjten, ja çfarë pritet

FOTO/ Parashikimi i motit për të enjten, ja çfarë pritet

23:35, 20/11/2019

Edhe pse me intensitet me të ulët, reshjet e shiut do të vazhdojnë thuajse në të gjithë Shqipërinë gjatë ditës së enjte.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimi e motit për 24 orët e ardhshme në vend.

Më poshtë keni parashikimin e motit:

Reshjet

Të enjten priten reshje në të gjithë territorin. Në qarkun e Shkodrës priten reshje lokalisht mesatare. Në qarqet e tjera reshjet priten të jenë të dobëta deri lokalisht të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).  

Image

Temperaturat

Të enjten temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 11 / 17 °C

në vendet e ulëta: 8 / 18 °C

në vendet malore: 3 / 12 °C

Era

Të enjten era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në të gjithë vendin.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco