Mëngjes me shira me intensitet të lartë dhe stuhi

Mëngjes me shira me intensitet të lartë dhe stuhi

07:16, 20/11/2019

20 nëntor 2019 vendi ynë do të përfshihet nga kalimi i një fronti të ftohtë veriperëndimor, moti do të  jetë rreshje shiu me intesitet të lartë dhe stuhi në Jugperëndim në orët e para të mëngjesit. Era do të jetë me intesitet me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 10-25 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 6-7 me lartësi vale 1,5- 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore  8/16°C 

Zonat e ulëta  14/20°C

Zonat bregdetare 16/21°C

RTSH/Meteorologe: Rezarta Xhakolla

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco