VIDEO virale/ Qeni shqiptar bëhet i famshëm në botë

VIDEO virale/ Qeni shqiptar bëhet i famshëm në botë

08:46, 19/11/2019

Videoja e një qeni shqiptar, që shkrihet me tufën e dhenve në një rrugë në Shqipëri, u bë virale në rrjet.

Qeni fitoi zemrat e komentuesve kur videoja u postua nga një turist gjerman. Ai po udhëtonte në Gjirokastër, kur pikasi qenin e bukur në mes të deleve.

Dhentë kishin bllokuar rrugën dhe turisti Matthias Goedeking mendoi se qeni ishte një dele.

Videoja është publikuar nga gazeta më e madhe online në Europë, Daily Mail. Qeni dukej i gëzuar mes kafshëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco