Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

08:03, 16/11/2019

Edhe për ditën e sotme moti do të jetë thuajse njësoj si ditët paraardhëse.

Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura.

Në zonën e jugperëndimit dhe veriperëndimit reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët.

Gjatë orëve të pasdites reshjet e dobëta përfshijnë vijën bregdetare si dhe një pjesë të ultësirës perëndimore.

Era do të vijoj relativisht intensive me drejtim juglindje – lindje dhe shpejtësi 15-25m/s.

Temperaturat në vlerat e mëngjesit pritet të kenë një rritje prej 1-4 gradë, ndërsa ato të mesditës nuk do të kenë luhatje nga ato të ditës së sotme.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco