Tërmet në kufirin shqiptar

Tërmet në kufirin shqiptar

11:03, 15/11/2019

 

Dridhjet e tokës kohe pas kohe vazhdojnë të shqetësojnë banorët e Maqedonisë së Veriut dhe veçanërisht ato që jetojnë në pjesën perëndimore të saj.

Kështu sot rreh orës 08:50 është regjistruar një tërmet në zonën mes Dibrës dhe Kërçovës.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.9 ballë sipas shkallës së Rihterit, ndërsa është ndjerë në pjesën perëndimore të Maqedonisë si dhe në disa pjesë të Shkupit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco