Parashikimi i motit për sot e nesër, Shqipëri e Kosovë Ura e Drinit të bardhë, Kukës, nëntor 2019

Parashikimi i motit për sot e nesër, Shqipëri e Kosovë

08:30, 14/11/2019

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë e zgjeruar me presion të ulët atmosferik e cila po mban mot me rreshje shiu në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë edhe për ditën e sotme.

E enjte, 14 nëntor 2016

Moti do të mbetet me alternime vranësirash dhe rreshje shiu të herë pas hershme në pjesën e parë të ditës. 

Era do të jetë me me drejtim jugperëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. 

Valëzimi do të jetë i forcës 6me lartësi vale 2,0- 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore  6/16°C 

Zonat e ulëta  11/20°C

Zonat bregdetare 14/21°C

Kosova për ditën e enjte, 14 nëntor 2019, moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu të pakta. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 8°C në mëngjes deri në 18°C gradë Celcius në mesditë.

E premte, 15 nëntor 2016

Moti do të  jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira ku në zonat malore nuk përjshtohet mundësia e rreshjeve të shiut të izoluara. Era do të jetë me me drejtim Jug (S) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6 me lartësi vale 2,0- 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore  5/17°C 

Zonat e ulëta  10/23°C

Zonat bregdetare 13/22°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco