‘I kam parë plagë të tmerrshme në trup’/ Babai i Alvin tregon gjendjen e të birit pas kthimit në shtëpi

‘I kam parë plagë të tmerrshme në trup’/ Babai i Alvin tregon gjendjen e të birit pas kthimit në shtëpi

23:10, 11/11/2019

Alvin Berisha është kthyer në shtëpi në familjen e tij.

Afrim Berisha, i ati i Alvin foli për takimin e parë me te në Siri.

‘Ishte një emocion i fortë. Me tha më merr me vete.

Kur u desh të largohesha dhe ta lija aty, Alvin mendoi se do ta lija dhe s’do të kthehesha më. Ambasadori më tha që djali do të dalë. Aty sikur mu pre shpresa. Nuk isha i bindur që po dola aty pa Alvin nuk do të mund të hyja prapë’- tha Afrim Berisha.

Afrimi tregoi se Alvin ka marrë edhe plagë të tjera gjatë luftës në Siri. Përveç themrës ai është plagosur edhe tek kofshët.

Do bëj analiza për të parë nëse shëndeti i tij është në rregull. Kur Alvin e pa që ia shikova plagët u vu në siklet- tha Afrim Berisha në emisionin “Open”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco