Fillon përmirësimi i motit, nisin kthjellimet Shafranet e vjeshtes në Shqipëri, nëntor 2019

Fillon përmirësimi i motit, nisin kthjellimet

07:15, 11/11/2019

11 nëntor 2019 do të fillojë përmirësim i motit ,rreshjet do të ndërpriten duke i’a lënë vendin kthjellimeve. 

Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0- 1,5 metër në det të hapur. 

Temperaturat do të jenë me rritje të lehtë në mesditë.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore  4/16°C 

Zonat e ulëta  9/21°C

Zonat bregdetare 12/21°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco