Reshje dhe shtrëngata shiu/ 'Surprizat’ e motit për ditën e nesërme

Reshje dhe shtrëngata shiu/ 'Surprizat’ e motit për ditën e nesërme

23:22, 09/11/2019

E dielë, 10 nëntor 2019, parashikimi i Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit

RESHJET

Nesër (e diel, dt.10) priten reshje mesatare në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë, Vlorë dhe Gjirokastër por lokalisht intensive në qarqet Shkodër, Kukës dhe Vlorë.

Ndërsa në qarqet e tjera priten reshje të dobëta por lokalisht mesatare në shumicën e tyre.

Reshjet do të shoqërohen me shtrëngata në qarqet Shkodër, Kukës dhe Vlorë pasdite vonë.

TEMPERATURAT

Nesër (e diel, dt.10) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 13 / 19 °C

në vendet e ulëta: 12 / 19 °C

në vendet malore: 7 / 14 °C

ERA

Nesër (e diel, dt.10) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në bregdet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco