Parashikimi i motit, e shtunë 9 nëntor 2019 Prespe e Madhe, vjeshte 2019

Parashikimi i motit, e shtunë 9 nëntor 2019

07:23, 09/11/2019

9 nëntor 2019 moti do të jetë përfshihet nga kalimi i një fronti të ftohtë , moti do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu me intesitet të lartë. Era do të jetë me intesitet me drejtim Jug- Jugperëndim (SW) me shpejtësi  10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5-6 me lartësi vale 1,5- 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore  10/17°C 

Zonat e ulëta  14/19°C

Zonat bregdetare 15/19°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco