Ballkani nën pushtetin e shirave, reshje me intensitet në Shqipëri dhe Kosovë Fier, nentor 2019

Ballkani nën pushtetin e shirave, reshje me intensitet në Shqipëri dhe Kosovë

07:13, 07/11/2019

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë e zgjeruar me presion të ulët atmosferik e cila do të ifluencojnë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë  rreshje shiu me intesitet të lartë.

E enjte, dt 7 nëntor 2019 moti do të jetë i vranët me rreshje  dhe shkarkesa elektrike në zonën e bregdetit. Era do të jetë me intesitet me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5- 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore  12/16°C 

Zonat e ulëta  15/20°C

Zonat bregdetare 16/19°C

Kosova për ditën e enjte dt 7 nëntor 2019 moti do të jetë me dhe rreshje shiu. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 11°C në mëngjes deri në 20°C gradë Celcius në mesditë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco