Mot i vranët me shi, stuhi në veriperëndim Fier, nentor 2019

Mot i vranët me shi, stuhi në veriperëndim

07:08, 06/11/2019
5 nëntor 2019 moti do të jetë i vranët me rreshje shiu dhe stuhi me intesitet të lartë në zonën veriperëndimore .Era do të jetë me intesitet me drejtim Jug (S) me shpejtësi  10-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 7 me lartësi vale 2,5- 3,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante .

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore  9/17°C 

Zonat e ulëta  14/23°C

Zonat bregdetare 16/22°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco