E hëna nis me rrebeshe shiu dhe erëra të vrullshme

E hëna nis me rrebeshe shiu dhe erëra të vrullshme

07:11, 04/11/2019
4 nëntor 2019 vendi do të përfshihet nga kalimi i frontit të ftohtë veriperëndimor ,moti do të jetë rreshje shiu dhe rrebeshe me intesitet të lartë në zonën Veriperëndimore dhe Jugperëndim në orët e para të mëngjesit. Era do të jetë e vrullshme me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi maksimale 10-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 7 me lartësi vale 2,5- 3,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie .

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore  10/16°C 

Zonat e ulëta  14/22°C

Zonat bregdetare 16/21°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco