Reshje, shtrëngata dhe erë e fortë/ Ja surprizat e motit për nesër

Reshje, shtrëngata dhe erë e fortë/ Ja surprizat e motit për nesër

23:28, 01/11/2019

E shtunë, 2 nëntor 2019. Parashikimi sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit – IGJEUM

RESHJET

Nesër (e shtunë dt.02) priten reshje mesatare deri lokalisht intensive në qarqet Shkodër dhe Kukës, ndërsa në qarqet e tjera priten reshje në përgjithësi të dobëta.

Reshjet në Veri do të shoqërohen me shtëngata.

TEMPERATURAT

Nesër (e shtunë dt.02) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 13 / 22 °C

në vendet e ulëta: 13 / 23 °C

në vendet malore: 6 / 16 °C

ERA:

Nesër (e shtunë dt.02) do të ketë forcime të përkohshme të erës, sidomos në bregdet ku do të arrijë shpejtësinë deri në 40km/orë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco