IGJEUM: Një tërmet 5.2 ballë godet Korçën

IGJEUM: Një tërmet 5.2 ballë godet Korçën

07:24, 01/11/2019
A+ Aa A-

Një tërmet 5.2 ballë ka goditur Korçën mëngjesin e sotëm. Instituti i Gjeoshkencave njoftoi se tërmeti ra në orën 5:25 minuta, 3 km në verilindje të Mirasit, 11 km në juglindje të Korçës në thellësinë 25 kilometër.

Sipas burimeve paraprake, nuk ka persona të lënduar, por shumë panik ndër banorët dhe dëme të vogla materiale.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco