Rikthehet shiu, rikthehen edhe përmbytjet në Vlorë. Ja situata në qytetin bregdetar

Rikthehet shiu, rikthehen edhe përmbytjet në Vlorë. Ja situata në qytetin bregdetar

20:50, 30/10/2019
A+ Aa A-

Reshjet e shiut, të rëna gjatë orëve të mbrëmjes së sotme, kanë rikthyer  kanë sjellë disa problematika në qytet.

Si pasojë, rruga në lagjen “28 Nëntori” ka patur probleme në qarkullim, po ashtu edhe në zonën e Skelës.

Sipas asaj që raporton gazetari i Syri TV, bulevardi i ri i qytetit, i cili u ka kushtuar taksapaguesve vlonjatë plot 8 milionë euro përmbytet sa herë që bie shi.

Ndërkohë, niveli i lartë i ujit në rrugë ka krijuar probleme edhe në lëvizjen e automjeteve dhe qytetarëve. /SYRI.net

Kjo është situata në qytetin bregdetar:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Llaqi 30/10/2019 23:06

Turp i madh bulevardi i ri mbytet me nje luge uje. Kjo tregon punen e mire te firmes oligarkeike FUSHA.Te rroje partia me Edi Ramen .

Shto koment

Denonco