Lajmi i fundit

FOTO/ Dy tërmete tronditin juglindjen, panik te banorët

Parashikimi i motit për sot dhe nesër, 28 - 29 tetor 2019 Llogara, tetor 2019

Parashikimi i motit për sot dhe nesër, 28 - 29 tetor 2019

07:12, 28/10/2019
A+ Aa A-

Europa Juglindore po vazhdon të ndikohet nga zonë me me presion të lartë atmosferik e cila po ifluencon në fillimin e javës në territorin e  Shqipërisë dhe Kosovë  mot me diell.

E Hënë 28 Tetor 2019

Filllimi i javës dt 28 Tetor 2019  moti do të jetë me diell dhe mjegull përgjatë luginave në orët e para të mëngjesit. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 5 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 2 me lartësi vale 0,1- 0,3 metër në det të hapur. Temperaturat do të fillojnë të pësojnë rënie graduale.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore  6/22°C 

Zonat e ulëta 2/27°C

Zonat bregdetare 11/25°C

E Hënë 28 Tetor 2019

Kosova për ditën e Hënë dt 28 Tetor 2019 moti do të jetë me diell. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 5°C në mëngjes deri në 24°C gradë Celcius në mesditë.

E Martë 29 Tetor 2019

E Martë dt 29 Tetor 2019  moti do të jetë me kthjellime dhe shtim gradual të vranësirave  deri mesatare në zonën Veriperëndimore . Era do të jetë  me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 6 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 2 me lartësi vale 0,1- 0,3 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore  5/23°C 

Zonat e ulëta 5/27°C

Zonat bregdetare 12/26°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco