Gëzojuni diellit edhe pak ditë/ Ja dita kur nisin shirat

Gëzojuni diellit edhe pak ditë/ Ja dita kur nisin shirat

13:00, 26/10/2019
A+ Aa A-

Duket se ditëve të ngrohta me diell i ka ardhur fundi, duke i lënë vendin reshjeve të shiut e temperaturave më të ulëta.

Sipas ‘Meteoalb’ java që vjen do të sjell ulje të temperaturave duke shënuar rreth 6-7°C më pak, se vlerat e kësaj fundjave, ndërsa të mërkurën e ditët në vijim, priten edhe reshje shiu.

‘Kjo fundjavë mbetet me kthjellime por e freskët, kryesisht në orët e para të ditës dhe vonë në mbrëmje.

Edhe java tjetër nis e kthjellët me rënie graduale të temperaturave por të mërkurën dhe në vijim ditët e para të nëntorit, priten reshje në territor.

Po ashtu, temperaturat vijojnë të ulen duke shënuar rreth 6-7°C më pak, se vlerat e kësaj fundjave’, – shkruan ‘Meteoalb’.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco