Mjegulla mbulon Portin e Durrësit, krociera me 670 turistë kërkon ndihmë

Mjegulla mbulon Portin e Durrësit, krociera me 670 turistë kërkon ndihmë

11:34, 26/10/2019

Porti i Durrësit u mbulua mëngjesin e sotëm nga mjegulla e dendur, duke krijuar vështirësi edhe në ankorimin e mjeteve detare.

Një krociere me 670 turistë ka mbetur e bllokuar në det, pasi nuk ka mundur të ankorohet për shkak të mungesës së pamjes së ulët në det.

Në ndihmë të krocierës ka shkuar edhe një rimorkiator

Të njëjtën situatë kanë kaluar dhe anije të tjera të cilat janë ankoruar me vështirësi ose kanë pritur përmirësimin e kushteve të motit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco