Parashikimi i motit, 24 tetor 2019 Në Ndërlysa, Shkodër, tetor 2019

Parashikimi i motit, 24 tetor 2019

07:18, 24/10/2019
24 tetor 2019  moti do të jetë i kthjellët dhe mjegull përgjatë luginave të lumenjve dhe në zonën bregdetare. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 6 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 2 me lartësi vale 0,1- 0,3 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie graduale.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore  9/24°C 

Zonat e ulëta 9/28°C

Zonat bregdetare 13/27°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco