FOTO/ Ja si do të jetë moti për ditën e martë

FOTO/ Ja si do të jetë moti për ditën e martë

23:36, 21/10/2019

Vendi ynë do të vazhdojë të ketë një mot të kthjellët dhe me temperatura të larta për stinën ku jemi.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e martë, ku nuk pritet të ketë reshje.

Reshjet

Ditën e martë nuk priten reshje në të gjithë qarqet, siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark.

Image

Temperaturat

Të martën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 24 °C

në vendet e ulëta: 13 / 27 °C

në vendet malore: 9 / 23 °C

Era

Të martën era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco