21 tetor, temperaturat vazhdojnë me rritje Në Parkun Kombëtar “Thethi”

21 tetor, temperaturat vazhdojnë me rritje

07:07, 21/10/2019
21 Tetor 2019 vendi ynë do të jetë në të njëjtat kushte klimaterike, pra moti do të jetë me diell dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 6 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 3 me lartësi vale 0,3- 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore  11/26°C 

Zonat e ulëta 12/30°C

Zonat bregdetare 14/28°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco