Freskohet moti, priten shira Mali me Gropa - Bizë - Martanes, tetor 2019

Freskohet moti, priten shira

07:22, 17/10/2019
18 Tetor 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim deri mesatare në Juglindje ku nuk përjshtohet mundësia e rreshjeve të shiut. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 7 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 3 me lartësi vale 0,3- 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie graduale.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore  12/23°C 

Zonat e ulëta 12/27°C

Zonat bregdetare 15/27°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco