Mos hezitoni të shkoni në natyrë. Ja si parashikohet moti për këtë të dielë

Mos hezitoni të shkoni në natyrë. Ja si parashikohet moti për këtë të dielë

08:11, 13/10/2019

Vendi ynë deri në mesditës do të jetë në ndikimn e kthjellimeve dhe vranësirave të pakta.

Nga pasditja dhe në vijim parashikohet që vranësirat të bëhen më të dukshme në zonat malore duke i lënë zonat e ulëta dhe bregdetare në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave kalimtare. Mbrëmja dhe nata përmirson gradualisht kushtet atmosferike dhe në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të ulen në mesdite duke u luhatur nga 8°C deri në 27°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco