Bie temperatura, reshje shiu në juglindje Liqeni i Ohrtit, vjeshte 2019

Bie temperatura, reshje shiu në juglindje

07:11, 08/10/2019
8 tetor 2019. Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare përgjatë Ultësirës perëndimore, ndërsa në Juglindje vranësirat do të pasohen nga rreshje të izoluara shiu. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi maksimale 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës  4-5 me lartësi vale 0,5- 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore   7/16°C 

Zonat e  ulëta    12/25°C

Zonat  bregdetare  17/23°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco