Moti për nesër/ Ja si nis java në të gjithë vendin

Moti për nesër/ Ja si nis java në të gjithë vendin

23:51, 06/10/2019

Çfarë parashikon IGJEUM

RESHJET

Nesër (e hënë, dt.07) priten reshje të dobëta në qarqet Berat, Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër, ndërsa në qarqet Dibër, Durrës, Tiranë, Elbasan dhe Fier reshjet priten të jenë lokalisht të dobëta.

Reshjet do të jenë më të shumta nesër pasdite.

TEMPERATURAT

Nesër (e hënë, dt.07) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 12 / 22 °C

në vendet e ulëta: 11 / 25 °C

në vendet malore: 5 / 15 °C.

ERA

Nesër (e hënë, dt.07) era pritet të fryjë mesatare deri e fortë kryesisht në veri dhe bregdet. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco