FOTO/ Ja çfarë ndodh të martën me motin

FOTO/ Ja çfarë ndodh të martën me motin

23:18, 16/09/2019

Çfarë do të ndodhë me motin ditën e martë?

Sipas Institutit të gjeoshkencave energjisë ujit dhe mjedisit, edhe gjatë ditës së martë moti do të jetë i kthjellët dhe me temperatura të larta.

Reshje shiu nuk do të ketë dhe era do të fryjë e lehtë.

Më poshtë keni parashikimin e motit për të martën:

Reshjet

Të martën nuk priten reshje, siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark.

Image

Temperaturat

Të martën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 26 °C

në vendet e ulëta: 18 / 30 °C

në vendet malore: 12 / 28 °C.

Era

Të martën era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco