Pa ujë pa drita, pa rrugë pa kanalizime, protestë e banorëve në Levan

Pa ujë pa drita, pa rrugë pa kanalizime, protestë e banorëve në Levan

09:10, 16/09/2019

Banorë të disa fshatrave të Njësisë Administrative Levan kanë dalë në protestë për mungesën e shërbimeve në zonat ku ata banojnë.

Banoret thonë se mungon uji i pijshëm,  ndriçimi , rrugët dhe  kanalizimet.

Banorët e fshatrave Jaru, Shtyllas dhe Levan janë mbledhur përpara Njësisë Administrative, duke i drejtuar një kërkesë për bashkëbisedim kryetarit të bashkisë Fier, por që nuk kanë marrë një përgjigje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco