Moti për sot pasdite dhe nesër/ Ja çfarë do të ndodhë

Moti për sot pasdite dhe nesër/ Ja çfarë do të ndodhë

16:34, 15/09/2019

Edhe pse zyrtarisht kemi hyrë në stinën e vjeshtës, temperaturat e ditës së sotme kanë qenë si ato të mesit të verës.

Dielli e bëri të dielën një ditë ideale për plazh.

Por si do të jetë moti për pasditen e sotme dhe ditën e hënë.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për 24 orët e ardhshme.

Reshjet

Sot pasdite dhe nesër nuk priten reshje, ashtu siç edhe tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark.

Image

Temperaturat

Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 18 / 29 °C

në vendet e ulëta: 17 / 28 °C

në vendet malore: 11 / 26 °C.

Era

Sot pasdite dhe nesër era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco