Parashikimi i motit nga e hëna deri të premten, kur priten shira Theth, shtator 2019

Parashikimi i motit nga e hëna deri të premten, kur priten shira

11:21, 15/09/2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se prej ditës së hënë e deri në mes të javës përgjithësisht parashikohet mot me diell.

Ditën e enjte pjesërisht në Veri do të nisin reshjet e shiut. Paqendrueshmëria në të gjithë territorin parashikohet ditën e premte. Më së shumti reshjet do të përfshijnë pjesën jugore, aty ku hera herës do të krijohen kushtet për shtrëngata, rrebeshe me shkarkesa elektrike. Kjo situatë gjatë së premtes do të sjellë dhe rënie të temperaturave si në grafikun e mëposhtëm.

Era do të fryjë e lehtë e përkohësisht mesatare përgjatë bregdetit duke u shoqëruar me valëzim të forcës 3 ballë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco