Luanët e Fierit e morën veten, a doni t'i shikoni? Qendra holandeze u shuan mallin adhuruesve

Luanët e Fierit e morën veten, a doni t'i shikoni? Qendra holandeze u shuan mallin adhuruesve

11:27, 12/09/2019

Disa muaj pasi u çuan në Holandë fatmirësisht 2 nga luanët e ‘Kopshtit Zoologjik më të Keq në Evropë’ në Shqipëri, Lenci dhe Bobi 2 luanët e mbijetuar ndodhen në gjendje shumë të mirë shëndetësore falë kujdesit të qendrës ‘Felida Big Cat Centre’ që po kujdeset për dy luanët e mbijetuar pas gjendjes torturuese në Shqipëri.  

'A ju kujtohet akoma Lenci? I kemi shpëtuar bashkë me disa kafshë të tjera nga "Kopshti Zoologjik më i Keq në Evropë" në Shqipëri. Pas një frike që na u shkaktua nga një hernie e tij tani po e merr veten më së miri nga e kaluara e egër.  Skuadra jonë gjithmonë kujdeset për të ftuarit!'

Po ashtu kjo qendër ka publikuar edhe një joftim me shumë krenari për Bobin i cili gjithashtu është në një gjendje shëndetësore shumë të mirë.

'LenciImage

BobImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco