Reshje shiu dhe ulje drastike e temperaturave/ Ja ç'rezervon moti për nesër

Reshje shiu dhe ulje drastike e temperaturave/ Ja ç'rezervon moti për nesër

23:32, 11/09/2019

E enjte, 12 shtator 2019

RESHJET

Nesër  (e enjte, dt.12) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet. Në qarqet Shkodër, Dibër, Korçë dhe Gjirokastër priten reshje lokalisht.

Në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre) kryesisht gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Nesër (e enjte, dt.12) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 27 °C

në vendet e ulëta: 20 / 24 °C

në vendet malore: 12 / 22 °C.

ERA

Nesër(e enjte, dt.12) era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco