Parashikimi i motit për sot, e hënë, 9 shtator 2019 'Syni i Shkjaut', Vukël - Kelmend

Parashikimi i motit për sot, e hënë, 9 shtator 2019

07:18, 09/09/2019
9 shtator 2019. Moti do të jetë  vranësira mesatare dhe rreshje shiu me stuhi përgjatë ultësirës perëndimore dhe zonën qëndrore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore   13/26°C 

Zonat e  ulëta    15/30°C

Zonat  bregdetare  20/28°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari/ Foto/A. Diku
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco