PAMJE TË FRIKSHME/ Denoncimi në Syri.net: Ja çfarë uji konsumojnë banorët e Tiranës

PAMJE TË FRIKSHME/ Denoncimi në Syri.net: Ja çfarë uji konsumojnë banorët e Tiranës

19:53, 24/08/2019
A+ Aa A-

Prej ditësh banorët e Tiranës po përballen me një problem jetik., mungesën e ujit të pijshëm.

Por edhe në ato zona ku uji nuk mungon, sërish ai vjen i ndotur dhe i pakonsumueshëm.

Në rubinetat e shtëpive në zonën e “Unazës së Re” uji vjen shumë i ndotur dhe me rrezik për shëndetin e banorëve.

“Me këtë ujë lahen teshat, me këtë ujë lahemi në dush me këtë ujë gatuhet, me këtë ujë lahen enët”, shprehehet qytetari.

Si shkak i ujit të ndotur, shumë fëmijë janë dërguar në spital për shkak të temperaturës, diarresë dhe të vjellave. /Syri.net

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco